Skip to the main menu
Zoustar

Zoustar profile

Zoustar

b 2010 16.1hh

NORTHERN METEOR

ZOUZOU (REDOUTE'S CHOICE)

Stud Fee: £25,000 Oct 1st SLF

  • Champion First Season Sire in Australia. Siring 4 Group-winning 2yo’s from his first crop, including the Gr.1 placed Zousain and Sunlight
  • Record breaking, highest earning Australasian First Season Sire in history with earnings of over $3m
  • Highest yearling sales average in 2017 and 2018 of first and second season sires in Australia
Zoustar Profile

Zoustar conformation

Zoustar Web Conf

Zoustar pedigree

Zoustar Head
NORTHERN METEOR (AUS) Encosta De Lago Fairy King Northern Dancer
Fairy Bridge
Shoal Creek Star way
Rolls
Explosive Fappiano Mr. Prospector
Killaloe
Scuff Forli
Moccasin
ZOUZOU (AUS) Redoute's Choice Danehill Danzig
Razyana
Shantha's Choice Canny Lad
Dancing Show
Meteor Mist Star Shower Star of Heaven
Show
Sunbuster Blockbuster
Sunshine Lass

NORTHERN METEOR 3 wins at 1200m, 1250m, A $532,480, VRC Coolmore Stud S., Gr.1, City Tatt's RC Brian Crowley S., L, 1200m-in track record time, STC Grand Pavilion H., 1250m-in track record time, 2d AJC TJ Smith S., Gr.1, 3d STC SLE H., 4th VRC Newmarket H., Gr.1. He entered stud in Aust. in 2009. Leading Aust. First Season Sire in 2012-13. Leading Aust. Sire of 3YOs in 2013-14. Sire of 364 progeny to race, 279 winners (76.0%), earnings of over ​$37 million, 24 stakes winners, 18 stakes placegetters, inc.

COSMIC ENDEAVOUR(10f, Danehill, Twig Moss). 7 wins-1 at 2-to 1400m, A$1,447,280, ATC Canterbury S., Gr.1, Qld Tatt's RC Tattersall's Tiara, Gr.1, ATC Sapphire S.,Gr.2, BRC Dane Ripper S., Gr.2, Scone RC Inglis Guineas,RLATC Irresistible Pools & Spas H., Australian Turf Club 2YO P., 2d ATC PJ Bell S., Gr.3, Guy Walter S., Gr.3, 3d Hawkesbury RC Darley Crown,Gr.3, 4th ATC Triscay S.,Gr.3, MRC Thoroughbred Club S.,Gr.3, MVRC Champagne S.,Gr.3, ATC Darby Munro S.,L, BRC Hampden S.,L.

ZOUSTAR (10c, Redoute's Choice, Star Shower). 6 wins-3 at 2-to 1400m, A$1,411,680, ATC Golden Rose S., Gr.1, VRC Coolmore Stud S., Gr.1, ATC Roman Consul S., Gr.2, BRC Sires' Produce S., Gr.2, Hawkesbury RC Evergreen Turf 2YO H., ATC TAB Ipad App 2YO P., 2d BRC JJ Atkins S., Gr.1, 4th ATC Run to the Rose H., Gr.3.

SPEAK FONDLY (12f, Flying Spur, Ahonoora). 4 wins-1 at 2-at 1200m, 1600m, A$872,200, ATC Flight S., Gr.1, Magic Night S., Gr.2, Silver Shadow S., Gr.2, NSW Tatt's RC Furious S., Gr.2, 2d ATC Golden Rose S., Gr.1, Sweet Embrace S., Gr.2, 3d ATC Gimcrack S., L.

ROMANTIC TOUCH (10g, Snippets, Canny Lad). 7 wins -3 at 2-from 1400m to 1800m to 2017-18, A$406,110, HK$11,795,450, M$2,500,000, BRC JJ Atkins S., Gr.1, Macau Hong Kong Trophy, L-twice, ATC Australian Turf Club 2YO H., Tab.com.au 2YO P., HKJC Wong Nai Chung H., Fan Lau H., 2d HKJC BOCHK Wealth Management Jockey Club Mile, Gr.2, Premier P., Gr.3, January Cup, L, Centenary Vase, L, Sa Sa Ladies' Purse, L, Piguet Lady Royal Oak H., Sports for All H., 3d HKJC Lion Rock Trophy, Gr.3, Sa Sa Ladies' Purse, Gr.3, Centenary Vase, Gr.3, ATC Eskimo Prince S., L, HKJC BMW Hong Kong Derby, L, Hong Kong Macau Trophy H., 4th HKJC Celebration Cup, Gr.3.

SHOOTING TO WIN (11c, Elusive Quality, Military Plume). 4 wins-2 at 2-from 1200m to 1600m, A$996,225, MRC Caulfield Guineas, Gr.1, ATC Stan Fox S., Gr.2, TAB Early Quaddie 2YO H., 2d ATC Ming Dynasty H., Gr.3, 3d ATC Golden Rose S., Gr.1, Randwick Guineas, Gr.1, 4th ATC Hobartville S., Gr.2.

AMANPOUR (10f, Marscay, Storm Cat). 4 wins from 1550m to 1900m, A$901,740, ATC Queen of the Turf S., Gr.1, John Kanaan H., TAB Ipad App H., Mossman at Vinery H., 2d ATC Emancipation S., Gr.2, VRC Tab.com.au Trophy H., ATC Indigopop Aluminium Products H., Hyland Race Colours H., TAB Number 1 Club 2YO P., 3d VRC Matriarch S., Gr.2, ATC Tab.com.au 2YO P.

DEEP FIELD (10c, Elusive Quality, Military Plume). 5 wins at 1100m, 1200m, A$390,300, VRC Tab.com.au S., Gr.2, ATC Lightning H., L, TAB Quaddie H., Hyland Race Colours H., 2d ATC Maurice McCarten S., Gr.3, 3d VRC Lightning S., Gr.1.

EUROZONE(10c, Don't Say Halo, Zabaleta). 4 wins-2 at 2-to 1500m, A$476,080, ATC Stan Fox S., Gr.2, Rosebud H., L, Australian Turf Club 2YO H., Become an ATC Sponsor 2YO P., 2d MRC CF Orr S., Gr.1, 3d ATC Randwick Guineas, Gr.1, 4th VRC Australian Guineas, Gr.1.

BOUND FOR EARTH (10f, Belong to Me, Crested Wave). 2 wins-1 at 2-at 1200m, 1250m, A$348,555, ATC Furious S., Gr.2, Australian Turf Club 2YO H., 2d ATC Darby Munro S., L, 3d ATC Flight S., Gr.1, Tea Rose S., Gr.2, BRC Sires' Produce S., Gr.2, Dane Ripper S., Gr.2, Scone RC Dark Jewel Classic, Gr.3, 4th Qld Tatt's RC Tattersall's Tiara, Gr.1, MRC Angus Armanasco S., Gr.2, ATC Birthday Card S., Gr.3, MRC Kevin Hayes S., Gr.3.

RUNWAY STAR (10f, Commands, Bletchingly). 6 wins at 1000m, 1200m, A$386,030, SAJC Proud Miss S., Gr.3, Matrice S., L-twice, ATC Ladbrokes.com.au H., MRC Sportingbet Quick Multis H., 2d ATC Cellarbrations H., VRC Indian Summer H., 3d SAJC RN Irwin S., Gr.3.

BURNING PASSION (11g, Snippets, Canny Lad). 7 wins to 1400m to 2017-18, A$554,630, ATC Hall Mark S., Gr.3, Qld Tatt's RC WJ Healy S., Gr.3, ATC Theraces H., Myboycharlie at Vinery H., TAB Early Quaddie P., BRC Green Options Racing Ltd H., NSW Tatt's RC Mostyn Copper Group H., 2d ATC Glenn Wheeler H., Rotary Club of Botany Bay H., Mossman at Vinery H., Hyland Race Colours H., All Too Hard at Vinery H., 3d ATC Liverpool City Cup, Gr.3, Show County H., Gr.3, Bill Ritchie H., Gr.3, TAB Rewards H., TAB Early Quaddie H.

NAJOOM (11f, Arena, Bite the Bullet). 5 win to 1400m, A$253,050, Hawkesbury Guineas, Gr.3, BRC Fred Best Classic, Gr.3, ATC Cellarbrations H., 2d ATC Cal Rei H.

METALLIC CROWN (12g, Fusaichi Pegasus, Kashani). 4 wins to 1400m to 2017-18, A$239,160, NSW Tatt's RC Ming Dynasty H., Gr.3, ATC CFMEU Mining H., TAB Place Multi H., 2d ATC Monaco Cup, Schweppes P., 3d ATC Tab.com.au 2YO H., Bowermans Furniture H.

THE VOICE - MODERN TSAR (H.K.) (10g, King's Theatre, Key to the Mint). 4 wins-2 at 2-at 1300m, 1400m, A100,900, HK1,858,525, SAJC Sires' Produce S., Gr.3, HKJC Grassy Hill H., HKU Faculties of Law & Social Sciences H., 2d SAJC Magic Millions Adelaide 2YO Classic, Sportingbet 2YO P., HKJC Members Cup, 3d HKJC Tianjin H.

METEOROID (11f, Distant Music, Yallah Prince). 8 wins at 1200m, 1400m to 2017-18, A$311,090, WATC Belmont Newmarket H., L, Birthday S., L, Perth Racing Twitter H., Perthracing.com.au H., Italo-Australian Welfare H., Westspeed H., Perth Racing TV H., 2d WATC Jungle Mist Classic, L, WA Bookmakers Association H., Perth Racing Membership H., Terrace Restaurant H., 3d WATC Bernard Couch Memorial H., 4th WATC Jungle Dawn Classic, L, Jungle Mist Classic, L.

ATMOSPHERICAL (10f, Flying Spur, Prego). 6 wins at 1000m, 1100m, A$385,450, Scone RC Denise's Joy S., L, VRC Dilmah Earl Grey S., L, ATC Canterbury League Club H., Graeme Symo's Birthday H., TAB Rewards H., 3d MRC Rubiton S., Gr.2, Sir John Monash S., Gr.3, Scone RC Ortensia S.,L, ATC William Shaw Knitwear H., Xirrus H.

STARENZO - HEALTHY LIFE (MAC.) (10g, Machiavellian, Wolfhound). 9 wins-1 at 2-to 1350m, Macau Summer Trophy, L, Lisboa Sand Challenge H., Lisboa Sand Prelude, Barnsley H., Warwick H., Kempton H., 2d Macau Sand Champion Series Leg 1 H., Lisboa Sand Challenge, Admiralty H., SAJC One Toyota H., 3d Macau Sprint Trophy, L, Macau 4YO Prelude, L, University of Macau Alumni Association Cup, Bastia H.

THE OMEGA MAN (10g, Peintre Celebre, Yeats). 7 wins to 1400m, Perak TC Charity Cup, L, Singapore TC Kranji D S., Benchmark 53 H., 3d Singapore TC Class 4 H., Kranji D S.

GUARD OF HONOUR (13g, General Nediym, Marscay). 5 wins-1 at 2-to 1100m to 2017-18, A$277,185, ATC Heritage S., L, GCTC Bat Out of Hell H., ATC Tab.com.au 2YO P., Canberra RC Camarena H., 2d ATC Eskimo Prince S., Gr.3, SCTC Prysmian Aus Made Cable H., 3d ATC Wilkes Quality H., 4th City Tatt's RC Brian Crowley S., L.

MITRAAD (11c, O'Reilly, Grosvenor). 4 wins-1 at 2-to 1450m, R390,000, Turffontein Secretariat S., L, Edgeline S., Roodepoort Metal Exchange P., 2d Turffontein Graceland Hotel Casino & Country Club H., 3d Turffontein Charity Mile, Gr.2.

KAMACITE - PRIMERO (H.K.) (12g, Quest for Fame, Western Symphony). 3 wins at 1000m, 1200m, A96,185, HK504,350, BRC Queensland Day P., L, 2d ATC TAB Place Multi 2YO P., 3d ATC Adelaide New at Coolmore P., HKJC Swallow H., Shanghai H.

FIGHTING SUN (11c, Ivory's Irish, Geiger Counter). 2 wins at 2, A$143,750, ATC Canonbury S., L, Membership on Sale 2YO P.

VEUVELICIOUS (11f, Medicean, Assert). 2 wins at 2, A$174,100, ATC Fernhill H., L, MRC Sensational Springvale 2YO P., 3d ATC Schweppervescence H., Gr.3, MRC Say It With Flowers 2YO H.

SPORTS EDITION (11c, Marscay, Storm Cat). Winner at 2, A$83,850, BRC Hampden S., L, 2d ATC TAB Early Quaddie 2YO P.

Cabeza de Vaca (11g, Hussonet, Danehill). 7 wins from 1350m to 1900m to 2017-18, A$330,225, ATC Robrick Lodge Filante H., November H., Merry Christmas from James Boags H., Tooheys New Evening Star H., 2d ATC Villiers S., Gr.2, TAB Rewards H.

Soho Ruby (13f, Red Ransom, Kings Island). 5 wins from 1300m to 1600m to 2017-18, A$286,300, MRC Le Pine Funerals H., Schweppes H., VRC Curragh Racecourse H., Nouvelle Star H., 2d VRC William Newton VC H., 3d VRC Frances Tressady S., Gr.3, Ballarat TC Sam Miranda H.

Mr Bogart (11g, Snippets, Tolomeo). 5 wins to 1400m to 2016-17, A162,450, HK4,691,975, ATC Hyland Race Colours H., Cellarbrations H., HKJC Amber H., Woodpecker H., 2d ATC Skyline S., Gr.2, Canberra Guineas, L, HKJC Panasonic Cup, Flying Dancer H., Yau Oi H., Beijing H., 3d ATC Darby Munro S., L, HKJC Tuen Mun Public School H.

O'Rachael (13f, Snippetson, Capote). 3 wins-1 at 2-at 1200m, 1350m to 2017-18, NZ54,150, A122,475, ATC Theraces H., 2d ATC Catanach's H., Flexi 6 Membership H., BOP RC New World Summer Cup, WRC Zephyr Consulting H., 3d ARC Diamond S., Gr.1, BRC Bright Shadow H., L, MVRC Dr Sheahan P., Waikato RC Foster Maintain 2YO H., Seafood Bazaar H., 4th Cambridge Breeders' S., Gr.3.

Elusive Treasure (12g, Anabaa, Marauding). 3 wins at 1200m in 2017-18, Waikato RC Distinction Hamilton Hotel H., Foster Maintain H., 2d ARC Coca-Cola H., 3d ARC Concorde H., Gr.3, Cambridge JC AON Insurance Brokers H., Rotorua RC Donelley Wood Products H.

Northern Glory (10f, Viscount, Canny Lad). 3 wins at 2, A$242,250, ATC Become an ATC Sponsor 2YO P., Mounties Group 2YO P., 2d ATC James HB Carr S., Gr.3, 3d ATC Darby Munro S., L, Scone RC Woodlands S., L, ATC Win a Racehorse With YPR 2YO H., 4th ATC PJ Bell S., Gr.3, BRC BJ McLachlan S., Gr.3.

His sire sons include Zoustar, Fighting Sun, Eurozone, Deep Field, Sports Edition, etc.

REDOUTE'S CHOICE Champion 3YO Miler in Australia in 1999-2000. Joint Champion 3YO in Aust/NZ in 1999-2000. 5 wins-2 at 2-from 1100m to 1600m, A$1,567,850, VATC Caulfield Guineas, Gr.1, MVRC Manikato S., Gr.1, VATC Blue Diamond S., Gr.1, CF Orr S., Gr.1, Veuve Clicquot S., L, 2d MVRC Australia S., Gr.1, 3d VATC Futurity S., Gr.1, Vic Health Cup, Gr.1, 4th VRC Ascot Vale S., Gr.2. Champion Aust. Sire in 2005-06, 2009-10, 2013-14, second in 2008-09, 2010-11, third in 2004-05, 2006-07, 2011-12. Champion Aust. Sire (AEI) in 2004-05, 2005-06, 2006-07. Champion Aust. Sire of 2YOs in 2004-05, 2005-06. . Sire of winners of over $144 million - 158 stakes winners, inc. REDOUTE'S DANCER, MISS FINLAND, STRATUM, MELITO, MASTER OF DESIGN, LANKAN RUPEE, NADEEM, ANAMATO, WYLIE HALL, EMPIRES CHOICE, etc. Maternal sire of winners of over $91 million - 71 stakes winners, inc. SACRED FALLS, KEMENTARI, STAY WITH ME, THE MISSION, ACE HIGH, PASADENA GIRL, ZOUSTAR, INFERENCE, D'ARGENTO, LEVENDI.

1st Dam

ZOUZOU, by Redoute's Choice. Winner at 1200m in Aust. Half-sister to Crestfallen, Forever Midnight (dam of DUSTY STAR). Dam of six named foals, four to race, three winners, inc:-
ZOUSTAR (c. by Northern Meteor). Subject horse.

2nd Dam

METEOR MIST, by Star Shower. 12 wins from 1200m to 1600m, STC Able Placements H., 2d STC Promedica H., 3d STC Sutherland TPI Southern Cross H. Dam of 5 foals, 4 to race, all winners, inc:-
Crestfallen (Rivotious). 7 wins-1 at 2-from 1000m to 1600m, A$240,170, BTC City Train H., Qld Tatt's RC Business Post International H., QTC Zephyr Zip H., STC Pony Express H., SAFT Australia H., 2d Qld Tatt's RC Winter S., Gr.3, BTC Glenlogan Park S., L, GCTC Silk Stocking H., L, QTC Ellerslie H., AJC Richard Crookes Constructions H., Ted McMenamin H., STC Orbit Offset Printing H., Monterey H., Hartshill 2YO H., 3d Scone RC Dark Jewel Classic, L, STC Birthday Card H., L, BTC Conrad International H., Qld Tatt's RC Tattersall's Classic, STC Wentworthville H., MacQuarie Print Dubbo H., 4th STC Sweet Embrace S., Gr.3. Dam of- Miss Antaeus (I Am Invincible). Winner at 2, ATC More Than Ready at Vinery 2YO H., 3d Scone RC Woodlands S., L, ATC All Too Hard at Vinery H., Ranvet H. Moonlight Shadow. 6 wins-2 at 2-to 1200m, A$97,650, QTC Piccaninny 2YO H., BTC Traveltrain Holidays H., QTC Lyndhurst Stud H., Riccarton H., 2d Qld Tatt's RC Carlton Draught H., QTC WH Buchanan H., Jack Hanna H. Dam of- TESTASHADOW (Testa Rossa). 8 wins-1 at 2-from 1400m to 1600m, A$1,369,502, to 2017-18, ATC Festival S., Gr.3, GCTC Magic Millions Cup, RL, ATC Spring Preview H., TAB Early Quaddie 2YO H., Cellarbrations H., TAB More Than Winning H., Tab.com.au H., Gifts.com.au H., 2d GCTC Magic Millions Guineas, RL, ATC Theraces.com.au 2YO H., Dissident at Newgate Farm P., BRC St Columba's Centenary H., ATC Frank Wilding 70th Birthday H., TAB Early Quaddie 2YO P., 3d ATC Ajax S., Gr.2, Hawkesbury Gold Cup, Gr.3, ATC Summer Cup, Gr.3, Liverpool City Cup, Gr.3, Bowness Stud Mile, TAB More Than Winning H., Australian Turf Club 2YO H. Forever Midnight. 2 wins at 1400m in Aust. Dam of-
DUSTY STAR (General Nediym). 4 wins at 1300m, 1400m, A$335,830, MRC D'Urban S., Gr.2, VRC Elms H., 2d BRC Spear Chief H., L, MRC Weekend Hussler S., L, Anniversary Vase, L, National Jockeys' Celebration Day H., Caranna H., Seymour RC Chatswood Vase Inglis Bonus Series 3YO H., VRC Williamstown H., Smithfield H., 3d MRC Bletchingly S., Gr.3, Dream Thoroughbreds P., 4th MRC Bletchingly S., Gr.3.

3rd Dam

SUNBUSTER, by Blockbuster. Winner at 900m in Aust. Half-sister to Ksar Miss (dam of DIAMOND BENNY, HIT IT STAR). Dam of 6 foals, all raced, 3 winners, inc:- Star Spectrum. 5 wins to 1550m, A$85,710, AJC Clothes Encounter H., Brampton Island H., Picton Bowling Club H., STC Kogarah H., Cammeray TAB H., 2d AJC Douglas Smith H., STC Grace Bros H., 3d AJC Earlwood RSL H., Qantas H., Marlene Mathews H., STC Coca-Cola Bottlers H. Dam of- Spectroscope (Geiger Counter). 2 wins-1 at 2-at 1100m, 1200m, A$89,885, STC ANZAC Research Institute 2YO H., Sports Star Dinner H., 2d STC Four 'n' Twenty H., 3d VRC Bloodhorse Breeders' S., Gr.3, MVRC Silver Jubilee S., L, STC Emirates Park 2YO H., Corporate Express H., 4th STC Magic Night S., Gr.2. Dam of- Silver Spur (Flying Spur). 2 wins at 1100m, 1350m, US$27,240, A$102,050 in U.S.A. and Aust, BRC Sky Racing P., 2d VRC Hilton S., L, BRC Markinson Business Solutions H., Carlton Mid P., STC NGS Super P., 3d City Tatt's RC Brian Crowley S., L, 4th MRC Sandown Guineas, Gr.2, Qld Tatt's RC Tattersall's Mile, L.

4th Dam

SUNSHINE LASS, by Wilkes. Unraced. Sister to YOUNG VICTORIA, blood-sister to Miss Socialite (dam of COMPACTRON). Dam of 11 foals, 8 to race, 4 winners, inc:- Ksar Miss. 3 wins to 1300m, STC Lilyfield H., 2d AJC Ribbon H., Beach S., STC Buckpasser H., Wenona Girl H., Kogarah H., Springwood H., 3d AJC Mildura H., Camp Cove H., STC Rosehill H. Producer.

Zoustar race record

At 3:

1st

VRC Coolmore Stud Stakes Gr.1, Flemington, 1200m - beating not Listenin'tome and Lion of Belfort

1st

ATC Golden Rose Stakes Gr.1, Rosehill, 1400m - beating Dissident and Bull Point

1st

ATC Roman Consul Stakes Gr.2, Randwick, 1200m - beating Barbed and Open Book

At 2:

1st

BRC Sires' Produce Stakes Gr.2, Doomben, 1350m - beating Vilanova and Bound for Earth

2nd

BRC JJ Atkins Stakes Gr.1, Eagle Farm, 1600m - to Romantic Touch beating Paximadia

"He's got a better turn of foot than Pierro and accelerates quicker than Redoute's Choice. It's freakish how quickly he can put them away."

Jim Cassidy,

Champion Jockey

Zoustar Gallery 6

Zoustar progeny

SUNLIGHT f (Charge Forward)

Place Race details Grade Racecourse
1st Coolmore Stud Stakes Gr.1 Flemington
1st Silver Slipper Stakes Gr.2 Rosehill
1st Thoroughbred Club Stakes Gr.3 Caulfield
1st Quezette Stakes Gr.3 Caulfield
1st Magic Night Stakes Gr.3 Rosehill
1st Magic Millions 2YO Classic Listed Gold Coast
3rd Golden Slipper Gr.1 Rosehill
2nd Lightning Stakes Listed Morphettville
3rd Maribyrnong Trial Stakes Listed Gold Coast

LEAN MEAN MACHINE c (Falvelon)

Place Race details Grade Racecourse
1st The Run To The Rose Gr.2 Rosehill
1st Sire's Produce Gr.2 Doomben
3rd Coolmore Stud Stakes Gr.1 Flemington
3rd Kindergarten Stakes Gr.3 Randwick
3rd Ken Russell Memorial Gr.3 Gold Coast

ZOUSAIN c (Elnadim)

Place Race details Grade Racecourse
1st Moet & Chandon Classic Gr.2 Doomben
2nd Coolmore Stud Stakes Gr.1 Flemington
2nd Golden Rose Stakes Gr.1 Rosehill
2nd J.J. Atkins Gr.1 Doomben
2nd Sire's Produce Gr.2 Doomben

CHARGE c (General Nediym)

Place Race details Grade Racecourse
1st 1300 Australia Stakes Gr.3 Moonee Valley
2nd Rosebud Quality Listed Rosehill
3rd Heritage Stakes Listed Randwick

PERSUADER f (Fastnet Rock)

Place Race details Grade Racecourse
1st Twilight Glow Stakes Listed Sandown-Hillside
3rd T'bred Club Redoute's Choice Listed Doomben

MIZZY f (Magnus)

Place Race details Grade Racecourse
2nd Ming Dynasty Gr.3 Rosehill

SUN CITY c (Flying Spur)

Place Race details Grade Racecourse
2nd Maribyrnong Trial Stakes Listed Flemington

QUATTRO KATIE f (Zeditave)

Place Race details Grade Racecourse
3rd N.Z. B'stock Canterbury Belle Listed Riccarton Park

ANOTHER SHAMPZ

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Kilmore

ATLANTIC ROSE

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Wangaratta

BE MY STAR

Place Race details Grade Racecourse
1st Handicap Morphettville
1st Maiden Balaklava

BOMBDIGGITY

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Canberra

FARSTAR

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Cranbourne

KING ZOUSTAR

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Singapore

MADAM ROUGE

Place Race details Grade Racecourse
1st Handicap Warwick Farm

MONTE DITTO

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Hawkesbury

MONTENEGRO MAN

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Tatura

QUADCOPTER

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Singapore

RONSTAR

Place Race details Grade Racecourse
1st Handicap Rosehill

SOLAR STAR

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Benalla

STAR FALL

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Ballarat

STARVIRGO

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Geelong

THISWILLDOUS

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Coonamble

TOP KNIGHT

Place Race details Grade Racecourse
1st Handicap Kranji
1st Maiden Singapore

WEBOUGHTAZOU

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Sunshine Coast

ZOUBO

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Mornington

ZOUMANOR

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Mornington

ZOURHEA

Place Race details Grade Racecourse
1st Handicap Hawkesbury
1st Maiden Goulban

ZOUSTYLE

Place Race details Grade Racecourse
1st Handicap Sunshine Coast
1st Maiden Doomben

ZOUTORI

Place Race details Grade Racecourse
1st Maiden Kyneton

Zoustar news

Nominations

Request a nomination

To register your interest in sending a mare to Zoustar just click on the box below and send us your enquiry.

Zoustar

stud fee: £25,000 Oct 1st SLF